Panele fotowoltaiczne na bliźniaku

Montaż paneli słonecznych na dachu domu w zabudowie bliźniaczej

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika na bliźniaku Czeladź 3,80 kWp - instalacja fotowoltaiki na domu jednorodzinnym w zabudowie bliźniaczej

3,8 kWp

Czeladź

Fotowoltaika Przeczyce k. Siewierza w woj. Śląskim. Moc 9 kWp - instalacja fotowoltaiki dla domu typu bliźniak

9 kWp

Przeczyce

Fotowoltaika na dachu bliźniaka Tychy - moc instalacji fotowoltaicznej 5,4 kWp

5,4 kWp

Tychy

Na wydajność paneli
nie mniejszą niż 80% mocy

Na trwałość
paneli słonecznych

Na inwertery
z polskim serwisem

Na usługę
montażową instalacji

Fotowoltaika na bliźniaku Czeladź 6,2 kWp - instalacja paneli słonecznych na domu typu bliźniak

Jakie są korzyści z montażu paneli fotowoltaicznych na bliźniaku?

Panele fotowoltaiczne zamontowane na bliźniaku nie są sobą konkretne korzyści finansowe. Panele słoneczne pozwalają na obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%. Pozwalają swobodnie korzystać z urządzeń energochłonnych bez ograniczeń. Przykładowo, stosując nowoczesne ekologiczne ogrzewanie za pomocą Pompy Ciepła nie musisz martwić się o wysokość rachunków za prąd w mroźne dni!

Jeśli zdecydujesz się na najnowocześniejsza rozwiązania, to fotowoltaika z magazynem energii  zagwarantuje ciągłość zasilania nawet w przypadku braku zasilania z sieci oraz znacząco zwiększy opłacalność w aktualnie obowiązującym systemie rozliczeń Net-Billing!

Kolejne podwyżki cen energii elektrycznej sprawiają, że skraca się okres zwrotu, co czyni inwestycję w panele fotowoltaiczne coraz bardziej atrakcyjną inwestycją.

Przeciętna instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego typu bliźniak, o mocy 4,6 kW zwraca się w ciągu 5-6 lat. Biorąc pod uwagę gwarancję sprawności paneli fotowoltaicznych sięgającą 25 lat, koszt instalacji zwraca się kilkukrotnie. 

Szczegóły i wyliczenia znajdziesz na stronie Sprawdź czy fotowoltaika się opłaca na stronie Opłacalność fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne na budynku
w zabudowie bliźniaczej

Manufaktura Energii oferuje
profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych

Manufaktura Energii posiada wieloletnie doświadczenie w montażu paneli fotowoltaicznych oraz kompleksowej realizacji inwestycji mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy naszego zespołu zajmującego się energią słoneczną możemy się pochwalić budową i uruchomieniem nowych elektrowni słonecznych w ilości ponad 1400+ dla inwestorów prywatnych w domach jednorodzinnych, szeregowych i wspólnot mieszkaniowych.

Zapewniamy w pełni kompleksową obsługę wszystkim klientom – stworzymy dla Ciebie wydajną instalację fotowoltaiczną od początku do końca. Począwszy od oceny Twoich potrzeb, wykonania projektu, przez dobór odpowiednich rozwiązań, aż do samego montażu. W ten sposób otrzymujesz gotowe rozwiązanie, które w stu procentach spełni wszelkie Twoje oczekiwania.

Podchodzimy w pełni indywidualnie do każdego klienta. W ten sposób zrealizujesz z nami inwestycję w panele fotowoltaiczne, które spełnią Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną i będą stanowiły zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami prądu.

Czy mogę zamontować fotowoltaikę na dachu bliźniaka?

Tak. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej nie podlega żadnym ograniczeniom.

Dzięki wspólnej ścianie, która łączy budynki, bliźniaki wizualnie tworzą jeden obiekt budowlany. Jednak formalnie, zgodnie z prawem budowlanym budynki, które składają się na bliźniaka, to osobne budynki mieszkalne jednorodzinne. 

Budynki składające się na bliźniaka posiadają osobne wewnętrzne instalacje elektryczne, dlatego nie ma problemów z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do połowy bliźniaka.

Fotowoltaika na bliźniaku Kraków instalacja paneli słonecznych na dachu domu zabudowie bliźniaczej

Czy muszę uzyskać zgodę sąsiada przed zamontowaniem fotowoltaiki na swojej połowie bliźniaka?

Zgodnie z prawem budowlanym połówki bliźniaka to osobne budynki mieszkalne jednorodzinne.

W związku z tym nie ma konieczności ani obowiązku uzyskania zgody sąsiada przed zamontowaniem paneli fotowoltaicznych na swojej części dachu.

Nie potrzebne jest także żadne pozwolenie na budowę gdyż tzw. mikroinstalacje fotowoltaiczne, czyli o mocy nieprzekraczającej wartości 50 kW, są wyłączone z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Jedynie dla instalacji o mocy powyżej 6,5 kW  wymagane jest opracowanie dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Jednak bardzo często na bliźniaku powierzchnia dachu jest zbyt mała aby zamontować wystarczającą ilość paneli słonecznych do osiągnięcia takiej mocy.

Zadzwoń

lub umów się
na darmową wycenę

Panele słoneczne zamontowane na dachu garażu

Zadzwoń

lub umów się
na darmową wycenę

Wskaż rodzaj inwestycji jaką chcesz zrealizować: